En Etkili ve En Yeni SEO Teknikleri

  • 18 Temmuz 2014
  • SEO
No Comments

En Etkili ve En Yeni SEO Teknikleri

Merhabalar,bugünkü makalemizde adım adım etkili SEO tekniklerini anlatacağım. Gerçekten okuyup anlarsanız ,SEO konusunda büyük bir yol katedeceğinize eminim.

Hadi başlayalım.. 🙂

1. SEO sürecinize kendinizi başarıyla entegre etmek için hedefinizi belirleyin. Sitenizin anahtar kelime analizini iyi yapın, ve pes etmeyi akıldan çıkarın. Ve unutmayın bu yıl ki SEO teknikleri bir sonraki SEO teknikleri aynı olmayabilir siteniz hüsrana uğrayabilir.

2. Sabırlı olmak gerekir, SEO uzun vadeli bir iştir, başarılı bir sonuç almak 1 ay sürebilir önemli olan kalıcılığı yakalamaktır.

3. SEO uzmanı ile çalışacaksanız onlara tekniklerini sorun ve araştırın anti SEO ile siteniz daha da kötüye gidebilir.

4. SEO hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için makale okuyun iyi bilgi sahibi olmadan sitenize SEO çalışması yapmayın ters etki yapabilir. SEO ile ilgili makaleleri sitemizde bulabilirsiniz.

5. İyi bir web sitesi oluşturun,özgün olsun ve sonra düşünün sitem gerçekten özgün ve rakiplerine göre yeterince iyi mi. Dürüst olun,siz kazanırsınız.

6. Daha sonra Google web analitiğine sitenizi kayıt edin, Google vb. arama motorlarına tanıtıp web master araçlarına kayıt olun.

7. Bir sitemap oluşturun,oluşturduğunuz site haritasını arama motorlarına pingleyin. Site haritanızda en az 150 bağlantı olsun ve önceliği yükesek sayfa max 75 olsun.

8. SEO dostu bağlantılar oluşturun, permalink işlemlerini tamamen içeriğinizle bağlantılı olarak oluşturun.

9. Oluşturduğunuz sayfaların meta kısımlarını kesinlikle es geçmeyin etiketler kullanın ve bu kriterlerin hepsi kesinlike uyum(ilişikili) olsun.

10. Sitemiz az çok bir düzene girdi. Şimdi sitemizle ilgili hit anahtar kelimelerini tesbit edeceğiz ve bu kelimeler doğrultusunda sitemizi yapılandıracağız bunu rakiplerinizin meta veya etiketlerine bakarak tesbit edebilirsiniz. Yada WordTracker , Google Adwords gibi araçları kullanabilirsiniz.

11. Oluşturduğunuz her sayfayının meta kısımlarını,içeriğini benzersiz şekilde oluşturun. Meta title 70 karakter, description 170 karakter , keyword 7-8 adeti geçmesin. Anahtar,etiketleriniz kelimeleriniz ör: makine sektöründe iseniz makine olmasın, elbette makinenin çeşitleri var mesela Hesap  Makinesi gibi ne olduğunu belirtin.

12. Arama motoru botları birde bağlantıları tarar ve bu dikkatlerini çeker, bu yüzden sitenizde sık sık bağlantı kullanın,metne köprüleme yapın. Ör:  SEO Raporlama gibi.

13. Akıllı bağlantılar oluşturun ve bu bağlantılarınız özgün olsun. Dizinlere,imleme sitelerine vb. üye olun sitenizi kayıt edin.

14. Sosyal medyayı aktif kullanın buradan tıklama almak sizin yararınıza olacaktır,ancak makalelerinizi kaynak belirterek kesinlikle başka sitelerde paylaşmayın düşündüğünüzde sizce o zaman içeriğiniz özgün olarak kalabilir mi ?

15. Haber bültenleri,aktif siteleri iyi kullanın oralara bağlantılar verin.

16. Mutlaka sitenizin bir blogu veya makale bölümü olsun,çünkü makaleler birikimdir.

17. Sitenizi organik olmayan hiç birşeye dahil etmeyin bu sitenizin sağlığını bozar.

Umarım,yararlı olmuştur. Unuttuğumuz bazı şeyler olabilir,yorum yazarak sorabilirsiniz.
İyi günler dilerim 🙂

Soru Sorun

SEO,SEO Danışmanlığı,E-Ticaret,Özel Yazılım hakkında aklınıza takılan birşey mi var ? Dilerseniz bize hemen sorabilir ve sorularınıza 7/24 yanıt alabilirsiniz.

No Comments

Diğer blog gönderilerimiz

Tüm gönderiler