Google RankBrain Güncellemesi ve Algoritması

  • 28 Ekim 2015
  • SEO
No Comments

Merhabalar,
Google RankBrain güncellemesi aktif edildi.Bloomberg‘in haberine göre Google algoritmasını büyük ölçüde etkileyecek güncelleme analiz edilerek doğru sonuçlar verdiğini kanıtladı .
Pekala;

Gibi birçok sorunuzun cevabı bu makalede gizli.

Google,RankBrain teknolojisini arama sonuçlarını daha iyi hale getirmek için yapay zeka sistemini kullanarak kullanıcılara daha doğru sonuçlar vermek için dizayn edildi.Yani makine insan gibi davranarak makine mantığından çok insan gibi öğrenir ve kendini geliştirerek daha doğru sonuçlar verir.

Yapay zekayı tanımlayacak olursak bir makinenin insan özelliklerine benzer şekilde görevini yerine getirme şeklidir.
Yani Google,RankBrain ile yapay zeka sayesinde insanların düşünme yöntemini baz alarak yapay zeka sistemi ile sorguları derinlemesine yorumlayarak sonuçlar vermesidir. Tıpkı bilim kurgu filmlerinde izlediklerimiz gibi diyebiliriz.

RankBrain artık Google’nin genel arama algoritması olacağa benziyor çünkü bu diğer küçük güncellemeler gibi değil Google’nin geleceğini etkileyen üretmiş olduğu bir teknolojidir.Ancak şuanda bir filtreleme sistemi gibi kullanılacak ilerleyen zamanlarda diğer tüm güncellemeler ile hüküm süreceğe benziyor.

RankBrain algoritması aslında Google’nin yıllarca yaptığı güncellemelerin bir parçası tüm parçalar birleştirildiğinde tek bir vücut haline geliyor.RankBrain‘i tıpkı Google’nin arama algoritması olan Hummingbird dayalı bir parça gibi düşünebilirsiniz.

RankBrain site sıralamamızı nasıl etkileyeceği konusuna gelince artık karşınızda bir yapay zeka var makalemizin başlarında dediğimiz gibi doğru sonuçlar vermek için üretilen teknolojiler ile yanıltıcı içerik ve bakımsız,anti seo çalışmaları barındıran web siteler daime arka planda olacaktır.

RankBrain hakkındaki sorularınızı yorumlara iletebilirsiniz.Sevgilerle.

Teknoloji bağımlısı, kendini programlamaya adamış,hayat dolu biri. Programlamaya VB.Net ile başlamış daha sonra C#'a geçiş yapmış ve ASP.NET ile kendini programlamada geliştirmiş, veritabanı sistemlerine Paradoks 7 ile başlamış daha sonra Microsoft Sql Server,Oracle ve Mysql üzerine geliştirmeler yapmaktadır. SEO ( Search Engine Optimization ) sektöründe, Türkiye'de ilk birinci sayfa garantisi vererek ve bir çok firmayla çalışarak yine onlarca siteye SEO çalışması yaparak kendini kanıtlamıştır. E-Ticaret sektöründe bir çok firmanın SEO - SEM danışmanlığı yapmaktadır. Barındırma desteği ile web tabanlı projelerde destek vermektedir. Dünyaca ünlü içerik yönetim sistemlerinde Yazılımsal ve SEO olarak bir çok geliştirmeler yapmıştır. Kendine ait bir çok aktif projesi ile bu projelerin yanında onlarca projeyi hayata geçirmiştir ve projelere hala destek vermektedir.

Soru Sorun

SEO,SEO Danışmanlığı,E-Ticaret,Özel Yazılım hakkında aklınıza takılan birşey mi var ? Dilerseniz bize hemen sorabilir ve sorularınıza 7/24 yanıt alabilirsiniz.

No Comments

Diğer blog gönderilerimiz

Tüm gönderiler