Opencart Güvenli midir ?

No Comments

Merhabalar ;

Geçen günlerde istek üzerine kurulum yapılan bir opencart sisteminde bir kaç konuda sorular soruldu.

Opencart güvenli midir ? Sanalpos sisteminde güvenlilik derecesi nasıldır ?

Öncelikle her sistemin bir açığı vardır. Elbette bu sisteminde bir açığı olacaktır. Her sistem güncellenmediği sürece zamanla güvenliliğini yitirir. İlk kurduğunuzda güncel sürümü kuruluysa eğer güvenlidir siz yaptığınız işlemler ile sisteme açık kapı bırakırsınız , ödeme sistemleri, kargo metodları vb. modüllerle sisteminizi açık verir hale getirirsiniz. Sanal pos sistemine gelince siz bu sistemle aracı olursunuz müşteri sizin sisteminiz üzerinden banka ile irtibata geçip ödeme yapacağından herhangi birşey risk konusu değildir. Kart bilgileri sitenizde kayıtlı olmayacağı için herhangi bir çalınma söz konusu değildir zaten entegre etmeden önce banka sitenizi inceler SSL serfitikanız var mı yok mu güvenlik bakımından sorgular ve onay verir. Sunucunuz bakımında güvenlik de önemlidir sadece sisteminize bağlı kalmayın. Sunucunuz paylaşımlı sunucu olduğu için riskiniz fazla olabilir ancak kendiniz bir sunucu kuracak olsanız ne kadar bilgiye sahipsiniz? işte burası tartışılır. Gerçekten ciddi bir iş yapacaksanız hergün sisteminizi yedek alarak işe başlayabilirsiniz. Sorularınızı aşağıdan iletebilirsiniz.

Sonuç : Kısacası bilinçsizce işlem yapılmadığı sürece ve güncellendiği sürece opencart güvenilirdir.

 

Teknoloji bağımlısı, kendini programlamaya adamış,hayat dolu biri. Programlamaya VB.Net ile başlamış daha sonra C#'a geçiş yapmış ve ASP.NET ile kendini programlamada geliştirmiş, veritabanı sistemlerine Paradoks 7 ile başlamış daha sonra Microsoft Sql Server,Oracle ve Mysql üzerine geliştirmeler yapmaktadır. SEO ( Search Engine Optimization ) sektöründe, Türkiye'de ilk birinci sayfa garantisi vererek ve bir çok firmayla çalışarak yine onlarca siteye SEO çalışması yaparak kendini kanıtlamıştır. E-Ticaret sektöründe bir çok firmanın SEO - SEM danışmanlığı yapmaktadır. Barındırma desteği ile web tabanlı projelerde destek vermektedir. Dünyaca ünlü içerik yönetim sistemlerinde Yazılımsal ve SEO olarak bir çok geliştirmeler yapmıştır. Kendine ait bir çok aktif projesi ile bu projelerin yanında onlarca projeyi hayata geçirmiştir ve projelere hala destek vermektedir.

Soru Sorun

SEO,SEO Danışmanlığı,E-Ticaret,Özel Yazılım hakkında aklınıza takılan birşey mi var ? Dilerseniz bize hemen sorabilir ve sorularınıza 7/24 yanıt alabilirsiniz.

No Comments

Diğer blog gönderilerimiz

Tüm gönderiler