Veri İşaretleyici Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

  • 18 Temmuz 2014
  • SEO
No Comments

Merhabalar, bugünkü makalemizde sizlere veri işaretleyicisi nedir ne gibi işlevlerde kullanılır bunu anlatacağım. Veri işaretleyicisi ülkemizde çok kullanılan bir araç değildir çünkü istediği kriterler genellikle web sitelerinde bulunmaz.

Veri işaretleyicisi tam olarak şudur ; içeriklerinizi işaretleyerek aramalarda sitenizin görünümünü iyileştirmek ve daha iyi tanıtmaktır. Bu aracı tür olarak etkinlik,film,makale,yorum,restoran,işletme,ürün sayfalarını etiketlemede ve tanıtmada kullanabilirsiniz.

Şimdi adım adım birlikte veri işaretleyelim 🙂

1. Webmaster Yöneticisi‘ne giriş yapıyoruz.

2. Sağ menü’den Arama Görünümü > Veri İşaretleyicisi diyerek sayfamızı açıyoruz.

3. Daha sonra aşağıda İşaretlemeye Başla seçeneğinden verilerimizi işaretlemeye başlıyoruz.

4. Ben örnek olarak şu linkteki ; http://mfbyazilim.com/en-etkili-ve-en-yeni-seo-teknikleri/ “Makale”yi alacağım. Siz sitenize uygun olanı seçebilirsiniz.

5. Sizden örnek bir URL isteyecektir,işaretleme yapacağınız sayfanın URL’sini yapıştırıyoruz eğer birden fazla sayfanız varsa orada ki benzer sayfa özelliğinide aktif edin ve başla diyoruz.

6. Önümüze 4 aşama geliyor sağ bölmede “Makale Kriterleri” sol tarafta makalemiz karşımıza geliyor.

7. Makalemizin başlığını seçiyoruz hemen sağa doğru bir etiket menüsü açılacaktır, bu kısma “Başlık” yazısına tıklayıp etiketliyoruz.

8. Sağ bölmede makale kriterlerine başlığımızın hemen atıldığını gözlemliyoruz.

9.Bitti deyip Google üzerindeki asil duruşunu gözlemliyoruz 🙂

İşte bu kadar 🙂 Mutlu günler 🙂

Soru Sorun

SEO,SEO Danışmanlığı,E-Ticaret,Özel Yazılım hakkında aklınıza takılan birşey mi var ? Dilerseniz bize hemen sorabilir ve sorularınıza 7/24 yanıt alabilirsiniz.

No Comments

Diğer blog gönderilerimiz

Tüm gönderiler