2015’in En İyi Ücretsiz 14 SEO Analiz Aracı

  • 25 Ağustos 2015
  • SEO
No Comments

Bu yazımda 2015 yılının en popüler 2015’in En İyi 14 SEO Analiz aracını sizlere sunacağım. Yararlı olması dileğiyle hadi başlayalım.

14 – GTmetrix

Web sitenizin hızını bu araç ile ölçebilir size vermiş olduğu ipuçları sayesinde sitenizin performansını yükseltebilirsiniz.

Aşağıdaki görüntüdeki gibi bir sonuç elde edeceksiniz.İnceleyerek web sitenizi optimize edebilirsiniz.
gtmetrix

 

13 – Web Developer Toolbar

İsminden de anlaşılacağı üzere bu bir web araç barı,web geliştiricilerinin SEO denetimlerinin kolay yapabilmesi adına üretilmiş. Kullanımı hakkında başlığa tıklayarak can alıcı teknikleri inleyebilirsiniz.

Firefox Web Toolbar SEO

 

12 – Hootsuite

2015 yılında SEO ve sosyal medya başarısı web siteler için hayati önem taşımaktadır.Hootsuite de birçok sosyal medyayı tek platfrom üzerinden yönetmenize yarar. En iyisi demiyorum ancak en aşina olduğum kullanışlı yararlı araçlardan bir tanesi. Ekran görüntüsünü aşağıda inceleyebilirsiniz.

2015 'in 13.sırada en iyi seo analiz aracı

11 – SEO Quake Toolbar

SEO Quake barını tarayıcınıza ekleyerek kullanabilirsiniz. Trafik,sosyal paylaşım,site içi seo anahtar kelime optimizasyonu ve daha birçok işinizi analize edip optimize edebilirsiniz. Birçok ipucuna bu araç ile sahip olabilirsiniz.

SEO quake ne işe yarar en iyi seo analiz aracı

10- Wayback Machine

Wayback beni en etkileyen araçlardan biri olmuştur. Zaten sloganına baktığınızda “yeni internet arşivi” gibi birşey göreceksiniz. Sitelerin geçmişini veri tabanında saklayarak size değişiklikleri gözle görülür şekilde gösterebilir. Siteleri periyodik olarak kaydeder ve sizde bu sayede ilerlemeyi görürsünüz. Hemen kayıt olun ve kullanamaya başlayın 🙂 Ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.
waybackmachine kullanımı SEO açısından önemi analizi
9 -Chrome Developer Tools

Bu Chrome tarayıcı içerisinde gömülü olarak gelir aslında “F12” SEO tuşuna tıklayın ve inceleyin. Web sitesinin meta tag,sayfa hızını etkileyen faktörler,HTTP durum kodları vb birçok şeyi kontrol edebilisiniz.

8 – Google Trends

Bu araç aslında daha çok pazarlamacılara yönelik olsa da SEO’cular tarafından da arama trendleri tespit edilerek kullanılabilir. Trend konuları tespit ederek rekabetinizi kontrol edebilir ve arama sonuçlarında sizde yer alabilirsiniz.

Google trends seo analiz aracı kullanımı

7 – Keywordtool.io

Bu araç gerçekten mükemmel Google,YouTube,Bing,AppStore arama motorlarına göre otomatik tamamlama özelliğiyle belirlediğiniz anahtar kelime de birçok anahtar kelime üretecektir. Üstelik üretilen anahtar kelimeler ülkenin popüler anahtar kelimeleridir. Adwords kelime aracı gibi çalışmaktadır ancak bu daha basit ve kullanışlıdır. Fikirlerini sizinle paylaşır sizde sitenizle paylaşırsınız böylece arama motorlarında yükselebilirsiniz.

keywordtool.io anahtar kelime seo analiz aracı

6 – Bing Webmaster Tools

Bu araç Google Webmaster Tools ile aynı işlevi görmektedir. Bu araç ile de Google için yaptığını herşeyi Bing için yapabilirsiniz.

5 – Screaming Frog

Web sitenizi bütünüyle tarar birçok işlevi vardır. Sitenizi URL ile tarar Meta etiketleri vb. tüm işlevlerini tarar.
Daha iyi anlamanız açısından burayı inceleyiniz.

4 – Google Keyword Planner

Google’in Kelime Planlayıcısı, eskiden Adwords Anahtar Kelime Aracı olarak bilinen aracı, saniyeler içinde anahtar kelimeler onlarca aylık Google arama sorgusu hacminin verilerinin çekilmesini sağlar.

3 – Moz

Moz araçları size birçok kolaylık sağlayacaktır.  Backlink analiz aracı,Twitter takipçi aracı,Sıralama takip gibi birçok aracı size sunmaktadır.

2 – Google Search Console

Google’nin eski Arama analiz sisteminin yeni adı “Google Arama Konsolu” bu konsol ile verilerinizi daha iyi kontrol edebilir ve analiz edebilirsiniz.

1 – Google Analytics

En değerli site verilerini en iyi şekilde alabileceğiniz Google Analitik sonuçlarıdır. Eğer kullanımını gerçekten iyi bilirseniz web sitelerinizin hedeflerini,dönüşümlerini kontrol ederek iyi bir analiz sonucu yüksek trafiğe ve kısa zamanda gelişime açık bir hale gelebilirsiniz.

Google analitik SEo

Teknoloji bağımlısı, kendini programlamaya adamış,hayat dolu biri. Programlamaya VB.Net ile başlamış daha sonra C#'a geçiş yapmış ve ASP.NET ile kendini programlamada geliştirmiş, veritabanı sistemlerine Paradoks 7 ile başlamış daha sonra Microsoft Sql Server,Oracle ve Mysql üzerine geliştirmeler yapmaktadır. SEO ( Search Engine Optimization ) sektöründe, Türkiye'de ilk birinci sayfa garantisi vererek ve bir çok firmayla çalışarak yine onlarca siteye SEO çalışması yaparak kendini kanıtlamıştır. E-Ticaret sektöründe bir çok firmanın SEO - SEM danışmanlığı yapmaktadır. Barındırma desteği ile web tabanlı projelerde destek vermektedir. Dünyaca ünlü içerik yönetim sistemlerinde Yazılımsal ve SEO olarak bir çok geliştirmeler yapmıştır. Kendine ait bir çok aktif projesi ile bu projelerin yanında onlarca projeyi hayata geçirmiştir ve projelere hala destek vermektedir.

Soru Sorun

SEO,SEO Danışmanlığı,E-Ticaret,Özel Yazılım hakkında aklınıza takılan birşey mi var ? Dilerseniz bize hemen sorabilir ve sorularınıza 7/24 yanıt alabilirsiniz.

No Comments

Diğer blog gönderilerimiz

Tüm gönderiler