Ağustos 2014 Google SSL SEO Güncellemesi

No Comments

https google güncellemesi

Google yeni bir SEO güncellemesi yaptığını duyurdu. Bu gerçekten  web developerleri ve SSL firmalarını sevindirecek bir haber. Artık Google sıralamalarında SSL serfitikası olan sitelerin sıralamalarda öncelikli olacağı bildirildi ancak bunun şu anlık o kadar etkili olmayacağı ilerleyen zamanlarda oldukça aktif olacağı söyleniyor.

Benim düşüncemi soracak olursanız, pek parlak fikir değil sebebi ise her web sitesinin bir SSL sertifikasına ihtiyacı yok ihityacı olan sitelerde ise zaten bulunuyor. Ancak güvenlik açısından gerekli siteleri teşvik edecektir.

Bu aslında artık HTTP  portunun terkedileceği anlamına da geliyor sonuçta Google dünyada %70’lik bir dilime hükmediyor,herkes iyi bir sıralama da olmak ister. Eğer web sitenizi HTTPS portuna geçirirseniz webmaster araçlarından bunu bildirmeyi unutmayın. Bunun dışında yazılım ekibimiz SSL entegresini uyumlu olmayan web sitelere yapmaktadır iletişim panelinden yardım alabilirsiniz.

SSL Serfitikası Çeşitleri ve Farkları adlı makalemizden SSL hakkında bilgi alabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

Teknoloji bağımlısı, kendini programlamaya adamış,hayat dolu biri. Programlamaya VB.Net ile başlamış daha sonra C#'a geçiş yapmış ve ASP.NET ile kendini programlamada geliştirmiş, veritabanı sistemlerine Paradoks 7 ile başlamış daha sonra Microsoft Sql Server,Oracle ve Mysql üzerine geliştirmeler yapmaktadır. SEO ( Search Engine Optimization ) sektöründe, Türkiye'de ilk birinci sayfa garantisi vererek ve bir çok firmayla çalışarak yine onlarca siteye SEO çalışması yaparak kendini kanıtlamıştır. E-Ticaret sektöründe bir çok firmanın SEO - SEM danışmanlığı yapmaktadır. Barındırma desteği ile web tabanlı projelerde destek vermektedir. Dünyaca ünlü içerik yönetim sistemlerinde Yazılımsal ve SEO olarak bir çok geliştirmeler yapmıştır. Kendine ait bir çok aktif projesi ile bu projelerin yanında onlarca projeyi hayata geçirmiştir ve projelere hala destek vermektedir.

Soru Sorun

SEO,SEO Danışmanlığı,E-Ticaret,Özel Yazılım hakkında aklınıza takılan birşey mi var ? Dilerseniz bize hemen sorabilir ve sorularınıza 7/24 yanıt alabilirsiniz.

No Comments

Diğer blog gönderilerimiz

Tüm gönderiler