E-Ticaret SEO Teknikleri

 • 21 Temmuz 2014
 • SEO
No Comments
 1. Merhabalar, eticaret siteniz var ve SEO konusunda sorunlar yaşıyorsanız bu makalemizi ziyaret etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Size vereceğim bir kaç teknik ile kısa zamanda e-ticaret sitenizin sıralamalarında yükselme göreceksiniz.
 2. E-ticaret sitenizin SEO’ya uygun olması değilse web sitenizin mimarisini SEO’ya göre yaptırmalısınızç
 3. URL yapısı ile ürün ve kategori yapısı birbirine uyum içinde olmalı. Bir ürüne bir çok gizli kategori bağlayarak anahtar kelimelerde yarar sağlayabilirsiniz.
 4. Ürün bazlı ve kategori bazlı SEO olarak meta kısımlarını tamamen benzersiz oluşturun ve normal içeriklerini oldukça özgün ve anahtar kelime bazlı girin.
 5. E-ticaret sitenizi arama motorlarının web master araçlarının hepsine kayıt ettirin ve siteharitalarını gönderin.
 6. Adwords vb. reklamlarını verirken tıklama başı optimizasyonlu olarak ayarlayın.
 7. Üretici açıklamalarını girin ve mutlaka anahtar kelimelerinizi makale içinde kullanın.
 8. Köprü bağlantılar kullanın e-ticaret sitenize bir BLOG açın ve ürünleriniz hakkında permalink destekli ürünlerinizi sunun,güncel bir makale arşivi oluşturun.
 9. Google maps gibi sitelere yerinizi kayıt ettirin ve doğrulatın.
 10. Sosyal medya canavarı olun 🙂 bir sürü farklı sitelerden sosyal medya hesapları açın ve bol bol paylaşım yapın,ürünlerinizi tanıtın.
 11. Footer kısmına makale içerisinde kısa sattığınız ürünler markalar hakkında bilgi verinÖr: ETicaret SEO Footer ÖrneğiŞimdilik E-Ticaret SEO tekniklerimiz bu kadar .. devamı gelecek bizden ayrılmayın.

Soru Sorun

SEO,SEO Danışmanlığı,E-Ticaret,Özel Yazılım hakkında aklınıza takılan birşey mi var ? Dilerseniz bize hemen sorabilir ve sorularınıza 7/24 yanıt alabilirsiniz.

No Comments

Diğer blog gönderilerimiz

Tüm gönderiler