Paravan Blog Nedir ?Ne İşe Yarar ?

No Comments

Merhabalar bugünkü makalemizde size paravan blog nedir ? Ne işe yarar bunları anlatmak istiyorum. Paravan blog , sitenizden bağımsız farklı blog kurarak sitenizin içeriğiyle ilgili sitenize bağlantı vermektir. Örneğin kurumsal bir web sitemiz var istediğimiz anahtar kelimelerde ön plana çıkmıyor sizde paravan blog açmaya karar verdiniz ancak bunu nasıl doğru şekilde yapacağınızı bilmiyorsunuz.

İlk olarak şöyle yapalım; blogger,wordpress,jiimdo gibi web sitelerden bir blog oluşturalım , örnek veriyorum sitemizin ismi mfbyazilim.com’sa yazilimdunyasi.wordpress.com diye bir blog açıyoruz. Bu blog da web sitemizin içeriği neyse konusuyla ilgili özgün makaleleler yazıp yayınlıyoruz. Bunu 2-3 gün aralıklar ile 200-300 kelimelik makaleler ve resimlerle süsleyerek yapabilirsiniz. Yazdığınız makaleler SEO’ya uyumlu olmalıdır . Anahtar kelime yoğunluğunu iyi ayarlamalı ve sitenizden vereceğiniz linkleri doğru yere yerleştirmelisiniz. Böylece siteniz kaliteli özgün makaleler aracılığıyla bloglarınızdan kaliteli backlink almış olacaktır ve yükselmeniz için bir adım olacaktır.

[blockquote sc_id=”sc1384012378650″]Sonuç olarak yukarıda verdiğim taktikleri uygularsanız web siteniz için iyi bir çalışma olacaktır. Ancak paravan bloglarınız özensiz ve tembel bloglar olursa bunun size yararı olmayacaktır.[/blockquote]

Soru Sorun

SEO,SEO Danışmanlığı,E-Ticaret,Özel Yazılım hakkında aklınıza takılan birşey mi var ? Dilerseniz bize hemen sorabilir ve sorularınıza 7/24 yanıt alabilirsiniz.

No Comments

Diğer blog gönderilerimiz

Tüm gönderiler